Μήνυμα στα παιδιά

Αγαπητά μου παιδιά,

μπορεί οι συνθήκες να μας ανάγκασαν να είμαστε μακριά σας όμως η σκέψη όλων μας είναι σε σας. Το σχολείο είναι κλειστό αλλά η μελέτη συνεχίζεται.
Αξιοποιήστε με τον καλύτερο τρόπο την κάθε ημέρα σας. Κάνετε πρόγραμμα στο οποίο θα υπάρχει μελέτη και παιχνίδι. Σύντομα οι δάσκαλοί σας θα επικοινωνήσουν μαζί σας και θα είναι αρωγοί στην προσπάθειά σας έτσι ώστε ο χρόνος σας να είναι δημιουργικός.

Μην ξεχνάτε ποτέ τις οδηγίες που σας δώσαμε για τη σωστή προφύλαξη. Όλα θα περάσουν και θα συναντηθούμε και πάλι στην αυλή του σχολείου μας. Μέχρι τότε σας θέλω υπεύθυνους για να μείνουμε όλοι υγιείς. Μείνετε σπίτι και περάστε ευχάριστα
και δημιουργικά. Να χαμογελάτε και να είστε αισιόδοξοι.
Μέσα από το χαμόγελο το δικό σας ανατέλλει ο ήλιος της ΕΛΠΙΔΑΣ και μέσα από τα ματάκια σας το νόημα της ΖΩΗΣ.
Με αληθινή αγάπη και με τη σκέψη μου πάντα κοντά σας
Η διευθύντρια
ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΜΙΓΑ

Κατηγορίες: 2019-2020. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.