Ενδιαφέρουσες Προτάσεις

Η σελίδα φιλοδοξεί να φέρει στο προσκήνιο τον κόσμο των εκπαιδευτικών, των μαθητών, και των γονέων με στόχο να αναδείξει τις γνώσεις, τα ενδιαφέροντα και τα ταλέντα τους όπως αυτές εκφράζονται εκτός σχολικού χώρου. Το υλικό που θα συσσωρευθεί θα μπορεί να αποτελεί νέο εκπαιδευτικό υλικό στην καθημερινή διδασκαλία.

Σας προσκαλούμε να προτείνετε για τις παρακάτω θεματικές:

1. Ιστοσελίδες, άρθρα, λογισμικό, παρουσιάσεις, βίντεο, ενημερωτικά κείμενα, από την περίηγησή σας στο διαδίκτυο.
  2. Δικό σας υλικό από επισκέψεις, ταξίδια, γνώσεις από τον χώρο εργασίας σας ή των ενδιαφερόντων σας π.χ φωτογραφίες/βίντεο, παρουσιάσεις, κατασκευές, κείμενα.
books_taller_ga_.svg.thumb Βιβλίο theatre  Θέατρο- Χορός Μουσική
artist-painting-th Εικαστικά  institution-icon-th Μουσεία- Ιστορικές διαδρομές digital-cameramovie Φωτογραφία-Κινημ/φος
big-fireworks Πολυθεματικά  δρώμενα heart-health-th Διατροφή-Υγεία high-jump-th  Αθλητισμός
Ταξίδια Αξιοθέατα  environment-th  Περιβάλλον atom-with-colour-th Επιστήμες Τεχνολογία
admin-tools-icon-th Ψηφιακά “εργαλεία” Ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό Εκπαιδευτικές Ιστοσελίδες

Για την υποβολή της πρότασής σας από άλλο δικτυακό τόπο. Χρησιμοποιείστε τη φόρμα των σχολίων γράφοντας όνομα, τηλέφωνο, την πρότασή σας  και τον σύνδεσμο του δικτυακού τόπου.

Για να ανεβάσετε δικό σας υλικό.  Ανεβάζετε αρχεία, παρουσιάσεις και εικόνες σε υπηρεσίες φύλαξης και διαμοίρασης αρχείων (π.χ Google Drive, Dropbox), και μας στέλνετε τον σύνδεσμο. Βίντεο και παρουσιάσεις σας μπορείτε να ανεβάσετε στο YouTubevimeo, Prezi, dailymotion, Yahoo videos (οι εκπαιδευτικοί και στο TeacherTube  και στις Υπηρεσίες Βίντεο Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου).