Αποτελέσματα 7ου Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού 2019

Ιούν 201911

ΜΠΡΑΒΟ ΛΥΔΙΑ-ΜΑΡΙΑ!

Αξίζουν συγχαρητήρια οι μαθητές/τριές μας που συμμετείχαν στη β΄φάση του διαγωνισμού Φυσικών (7ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών Δημοτικού). Ειδική μνεία όμως οφείλουμε στη μαθήτρια της Ε΄τάξης (τμήμα Ε1) Πασχάλη Λυδία-Μαρία που κατόρθωσε να διακριθεί εξασφαλίζοντας 3ο βραβείο!Μετάλλιο, Χάλκινο, Βραβείο, Πρωτάθλημα

Η εκδήλωση βράβευσης θα πραγματοποιηθεί (για μαθητές/τριες σχολείων Αττικής-Στερεάς Ελλάδας-Πελοποννήσου-Νησιών) στην Αθήνα – Πολεμικό Μουσείο (18/6/2019 – Ε΄ τάξη 18:00 & Στ΄ τάξη 20:00).

Συγχαίρουμε και πάλι όλους/όλες  τους/τις μαθητές/τριες και ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες!

Ας σημειωθεί ότι μόνο το σχολείο μας εκπροσωπείται σε επίπεδο διάκρισης (βραβεία-έπαινοι) από ολόκληρη την Πετρούπολη(και το Ίλιον).

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποτελέσματα 7ου Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού 2019

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.