ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σεπ 202015

Από την πόρτα της οδού Σουλίου προσέρχονται και αποχωρούν οι μαθητές/τριες των Α΄,Β΄και Γ΄τάξεων.

Από την πόρτα της οδού Νικηταρά προσέρχονται και αποχωρούν οι μαθητές/τριες των Δ΄,Ε΄και ΣΤ΄τάξεων.

Αποτελεί κρίσιμο μέγεθος η έγκαιρη άφιξη των μαθητών/τριών αλλά και η με κάθε τρόπο αποφυγή του συνωστισμού στις πύλες εισόδου/εξόδου του σχολείου(σε προσέλευση και αποχώρηση).

Οι μαθητές/τριες της Πρωινής Ζώνης εισέρχονται  από την πόρτα της οδού Νικηταρά.

Οι μαθητές/τριες του Ολοήμερου Προγράμματος αποχωρούν  από την πόρτα της οδού Σουλίου.

Έχει οριστεί συγκεκριμένος χώρος για κάθε ομάδα μαθητών/τριών όπου θα κατευθύνονται πριν χτυπήσει το κουδούνι(με τις τσάντες τους) και για τα διαλείμματα (Οι ώρες των διαλειμμάτων δεν έχουν διαφοροποιηθεί σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά).

Το κυλικείο λειτουργεί με τις προδιαγραφές που έχουν θεσπιστεί.

Οι γονείς δεν επιτρέπεται να εισέρχονται στο χώρο του σχολείου(συνιστάται για οποιοδήποτε ζήτημα να προτιμούν την ηλεκτρονική μορφή επικοινωνίας)

από κάτω από: Γενικού ενδιαφέροντος| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ