ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Φεβ 202012

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε η εκδήλωση παρουσίασης του συγγραφέα Άρη Σφακιανάκη στο σχολείο μας. Η συζήτηση που περιστράφηκε γύρω από τον Καποδίστρια-πρωταγωνιστή του τελευταίου βιβλίου του συγγραφέα- κυμάνθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα, οι πληροφορίες που παρατέθηκαν και αφορούσαν παραλειπόμενα της Ιστορίας μας ήταν συναρπαστικές, οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄τάξης έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στην απόδοση δρωμένων ενώ τα εδέσματα με βάση την πατάτα γνώρισαν την καθολική αποδοχή. Οι πνευματώδεις ατάκες και ο οίστρος του Άρη Σφακιανάκη, η ευρηματικότητα του Γιώργου Κιούση που αποτέλεσε καταλυτικό συμπλήρωμα της όλης εκδήλωσης καθώς και η αθρόα προσέλευση ενός εν δυνάμει βιβλιοφιλικού και φιλίστωρος κοινού απογείωσαν τις συντεταγμένες της λαμπρότητας της τελετής δικαιώνοντας τις προσδοκίες της ομάδας που εμπνεύστηκε και υλοποίησε την παραπάνω παρουσίαση.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ