Project “Το σχολείο μου”

Ιαν 202012

Οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης, με αφορμή μάθημα της Γλώσσας, που αναφέρεται στον τόπο που δραστηριοποιούνται, αποφάσισαν να εκπονήσουν project που αφορά την πόλη μας, την Πετρούπολη, τη γειτονιά μας, την Αγία Τριάδα και την ιστορία του σχολείου μας με σκοπό τον εμπλουτισμό της ιστοσελίδας του σχολείου μας από την οποία έλειπαν τα σχετικά στοιχεία. Την εργασία μπορείτε να τη δείτε στη σελίδα του blog μας με τίτλο “Το σχολείο”. Οι υπογραμμισμένες λέξεις οδηγούν σε αντίστοιχα άρθρα.

Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές/τριές μας για το ενδιαφέρον που έδειξαν στην προσπάθειά τους να ερευνήσουν και να κάνουν γνωστό το παρελθόν, συνδέοντάς το με το παρόν και να αφήσουν το δικό τους στίγμα για το μέλλον.

Οι δασκάλες της ΣΤ΄τάξης κ. Λένα- κ. Αθηνά

από κάτω από: ΣΤ΄| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Project “Το σχολείο μου”