ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Οκτ 201923

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου  2019 θα πραγματοποιηθούν  κατά τη διάρκεια του πρώτου διδακτικού δίωρου (ανά τμήμα) δράσεις που θα αφορούν στον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 09:45. Την ίδια ημέρα δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα. Η  πρωινή ζώνη (τμήμα πρόωρης υποδοχής) θα λειτουργήσει κανονικά. Επίσης, κατά την πρωινή παράταξη των μαθητών/τριών θα διεξαχθεί η τιμητική εκδήλωση παράδοσης της σημαίας στους σημαιοφόρους ( μνεία των παραστατών/τριών-παρουσίαση της προβλεπόμενης διαδικασίας ).

Οι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση, θα συγκεντρωθούν την Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2019 στις 10:30 στην κεντρική (στρογγυλή) πλατεία στο ύψος του σημείου απέναντι από την οδό Κρήτης.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ