ΜΕΤΑΣΕΙΣΜΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Αυγ 20192

Ένωση Διευθυντών: «Μετασεισμικός έλεγχος στα σχολεία της Αττικής, προσεισμικός στα υπόλοιπα»

Μετασεισμικός έλεγχος

στο σχολείο μας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (2 Αυγούστου 2019) ο επιβεβλημένος μετασεισμικός έλεγχος στο σχολικό μας συγκρότημα. Κατά τη διενέργεια του ελέγχου δεν εντοπίστηκαν προβλήματα. Έτσι το σχολείο μας φαντάζει ως απολύτως ασφαλές ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς. Ιδανικό θα ήταν να δρομολογηθεί και η έκδοση Πιστοποιητικού Καταλληλότητας καθώς και η θέσπιση Μητρώου Επισκευών και Συντήρησης (με ευθύνη των Δήμων) για όλα τα σχολικά κτήρια.

από κάτω από: Γενικού ενδιαφέροντος| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΜΕΤΑΣΕΙΣΜΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ