ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Δεκ 201818
       Το σχολείο μας έχει ως πρώτιστο μέλημά του και την εκπαίδευση/ενημέρωση των γονέων σε θέματα που  τους ενδιαφέρουν και τους απασχολούν. Πρόκειται να γίνουν συναντήσεις-ενημερώσεις όπως αυτή που προτείνεται παρακάτω (Μάλιστα η κ. Ρασιδάκη είναι μία από τις ομιλήτριες που έχει ήδη προσκληθεί να συμμετέχει στις δράσεις αυτές):

ΣΧΟΛΗ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΓΟΝΕΩΝ

Κύκλος διαδραστικών εργαστηρίων που βοηθούν τους γονείς να μεγαλώνουν τα παιδιά τους με τρόπο που συμβαδίζει με τη σημερινή εποχή, παρέχοντάς τους ταυτόχρονα σταθερότητα και μεταδίδοντας διαχρονικές αξίες που θα τα στηρίξουν σε ολόκληρη τη ζωή τους.
Εισηγήτρια: Χριστίνα Ρασιδάκη, ψυχοθεραπεύτρια, σύμβουλος γονέων, συγγραφέας

4η συνάντηση την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2018, 7-9 μ.μ., με θέμα «Μάθε παιδί μου τρόπους: Πώς ενισχύουμε την κρίση, τον αυτοέλεγχο και τη θεμιτή συμπεριφορά στα παιδιά»

Μια ενδυναμωτική, διαδραστική συζήτηση για όσους αναζητούν σωστή πληροφόρηση σχετικά με τα παρακάτω ζητήματα.

• Γιατί τα παιδιά φέρονται ανάρμοστα;
  • Τι συμβουλεύουμε ώστε τα παιδιά να σκέφτονται πριν ορμήσουν;
  • Πώς τα αντιμετωπίζουμε ώστε να μαθαίνουν από τις εμπειρίες τους;
  • Τιμωρίες και συνέπειες
  • Πώς μεταδίδουμε αξίες που θα καθοδηγούν τη συμπεριφορά των παιδιών μας… χωρίς εμάς
Εισιτήριο: Ένα βιβλίο των εκδόσεων ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ ελάχιστης αξίας 10 ευρώ πριν από κάθε εργαστήριο.

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ 118, 11472 ΑΘΗΝΑ
Τηλ. : 211 3003580,

από κάτω από: Δράσεις, Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ