ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Ιούν 201821

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της. Μια χρονιά γεμάτη γνώσεις, εμπειρίες, δραστηριότητες, εκδηλώσεις.

Εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν με την ευκαιρία της λήξης του σχολικού έτους:

8/6/18  1ο Φεστιβάλ Μουσικής από τους μαθητές/τριες της Γ’ και Δ’τάξης με τη συμμετοχή  μαθητών/τριων Ε’ και ΣΤ’ όπου ακούστηκαν τραγούδια από τη χορωδία μας, σόλο τραγούδι και μουσικά όργανα, μουσικοκινητικά σύνολα orff,  υπό τη διεύθυνση της μουσικού μας κας Μαρίας Κωσταγιαννακοπούλου. Η εκδήλωση υποστηρίχθηκε από ορχήστρα ζωντανής μουσικής αποτελούμενη από γονείς του σχολείου μας.

10/6/18  Συνδιοργάνωση συναυλίας στο πνευματικό κέντρο με την χορωδία ενηλίκων «ΜΕΛΙΡΡΥΤΗ»

11/6/18  Γιορτή αφιερωμένη στα παιχνίδια στην αυλή του σχολείου. Όλα τα παιδιά          συμμετείχαν σε διασκεδαστικά ομαδικά παιχνίδια, αναδεικνύοντας τις δεξιότητες και ικανότητές τους στην ταχύτητα αντίδρασης, την ισορροπία, την ευστοχία, τον συγχρονισμό, τη συνεργασία και την ομαδικότητα, με τη βοήθεια των γυμναστριών μας κας Ελένης Παπαγεωργίου και Τρυγώνας Ντέλλα.

13/6/18  Αποχαιρετισμός των μαθητών/τριων μας της ΣΤ΄ τάξης με τη θεατρική παράσταση «Τα μαγικά μαξιλάρια» και « Η αλφαβήτα της εφηβείας» που πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο με την καθοδήγηση των δασκάλων τους Λένας Ηλιοπούλου και Έφης Τσιροπούλου.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές/τριες μας:

Καλές βουτιές!

Καλά παιχνίδια στην άμμο!

Καλή ξεκούραση!

Και με το καλό να ξαναβρεθούμε τον Σεπτέμβρη!

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ