ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!!!

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!!!

Αγαπητοί γονείς ,

σε  προηγούμενη ανακοίνωση σας έστειλα πληροφορίες για ψυχολογική υποστήριξη λόγω της κατάστασης που βιώνουμε όλοι και πρέπει με υπομονή και δύναμη να ξεπεράσουμε.

Η ψυχολόγος του Σχολείου μας κ. Μαρίνα Ψωμά μάς στέλνει προτάσεις και μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε, όπως εσείς νομίζετε. Επίσης, αν κάποιος γονέας χρειάζεται περισσότερη υποστήριξη από τη ΔΟΜΗ της  ΕΔΕΑΥ του Σ χολείου μας , αρκεί να μας καλέσει στο 2104634333 και θα σας κατευθύνουμε…

Παρακάτω θα βρείτε εκ νέου τα έντυπα που αφορούν στην ψυχολογική στήριξη των παιδιών από τους γονείς και πως μπορεί η οικογένεια να μείνει “συν-δεδεμένοι” εν μέσω του κορωνοϊού.

Επίσης  και  τηλεφωνικές γραμμές και e-mail που μπορούν να απευθυνθούν όσοι γονείς έχουν ανάγκη από ψυχολογική υποστήριξη.

Τέλος για τους μαθητές της Α’ και Β΄ Δημοτικού  θα βρείτε   ένα  ωραίο παραμύθι που μιλάει σχετικά με τον κορωνοϊό και πώς αισθάνονται για αυτό.

menoumespitisyndedemenoi

psychologiki-stirixi-paidiwn-apo-goneis-gia-koronoio-covid19

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΩΝΟΙΟ

Ευχαριστούμε την κ. Μαρίνα Ψωμά και την κ. Εύα Γκίνου.

Συνεχίζουμε παιδιά και γονείς μαζί!!!

Με αγάπη!