ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

παρακαλώ διαβάστε με προσοχή τις παρακάτω διευκρινίσεις και οδηγίες, που αφορούν στην εξ αποστάσεως διδασκαλία.

Με υπομονή και δύναμη θα ξεπεράσουμε τις δυσκολίες και θα βοηθήσουμε τα παιδιά μας να συνεχίσουν το ταξίδι στη Γνώση. Θα συμβούλευα, όμως, να μην γίνει ολοήμερη συνήθεια ο ηλεκτρονικός υπολογιστής και τα παιχνίδια του .
Οργανώστε το πρόγραμμα , με τρόπο που θα δώσει την ευκαιρία στα παιδιά να μελετήσουν ήσυχα, να διασκεδάσουν και να περάσουν  δημιουργικό  χρόνο μαζί    σας.

Παρακάτω θα βρείτε λεπτομέρειες για τον τρόπο διδασκαλίας και επικοινωνίας με το σχολείο.

Παρακαλώ, όσοι γονείς δεν λαμβάνουν ακόμη ηλεκτρονικά μηνύματα από το Σχολείο να επικοινωνήσει μαζί μου στο 2104634333 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση : mail@9dim-peiraia.att.sch.gr

( τα μηνύματα φέρουν  το λογότυπο του ΥΠΑΙΘ , το όνομα του Σχολείου και την  υπογραφή μου)

Επισημαίνω πως όλοι οι δάσκαλοι έχουν επικοινωνήσει μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείο με τους μαθητές του . Εργασίες , οδηγίες και λεπτομέρειες αναρτώνται στο  https://blogs.sch.gr/9dimpeir/

Επίσης, μην αλλάζετε τα  e-mail που έχετε δώσει εξαρχής, καθώς πρώτα ενημερώνω το my school και μετά τα προωθώ στους εκπαιδευτικούς, με αποτέλεσμα να δημιουργείται σύγχυση.

Σημειώνω πως για να βρείτε οποιαδήποτε ανακοίνωση, εργασία, άρθρο στο blog, αρκεί να κάνετε αναζήτηση , πάνω δεξιά : ΒΡΕΣ ΤΟ …. γράψτε τη λέξη – κλειδί και αμέσως θα μεταβείτε στη σελίδα .

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!

ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Διαβάστε με προσοχή !!!

Η επόμενη εβδομάδα θα είναι δοκιμαστική στην εξ αποστάσεως διδασκαλία.

Εύχομαι να είμαστε γεροί και να ανταμώσουμε σύντομα!!!

Καλό μήνα με αληθινά συναισθήματα!!!

Με εκτίμηση!