Μήνας: Ιανουάριος 2018

Κοπή βασιλόπιτας

Σήμερα πραγματοποιήθηκε η κοπή της παραδοσιακής βασιλόπιτας στο σχολείο μας με την ευγενική χορηγία του Συλλόγου Γονέων. Οι μαθητές κάθε τμήματος έκοψαν τη δική τους βασιλόπιτα και οι τυχεροί παρέλαβαν τα δωράκια τους!  Στο ίδιο εορταστικό κλίμα έγινε η κοπή της βασιλόπιτας και των εκπαιδευτικών του σχολείου, παρουσία του Συλλόγου Γονέων.

Τους ευχαριστούμε θερμά που κάθε χρόνο συμβάλλουν στη διατήρηση του πατροπαράδοτου αυτού εθίμου.

Ευχόμαστε σε όλους μια χαρούμενη και δημιουργική χρονιά!

Βράβευση του σχολείου μας από το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου

Την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 το σχολείο μας βραβεύτηκε από το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου για τη συμμετοχή του στο Διεθνές Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα “I AM A GEOPARKER” καθώς και το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Τα θηριάκια του Β2 συναντούν τα δεινοθηριάκια”.

Παράλληλα, στην ίδια εκδήλωση απονεμήθηκε αναμνηστικό δίπλωμα στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, το οποίο παρέλαβε ο πρόεδρος, κ. Παναγιώτης Καρέκος, για τη στήριξη τόσο των μαθητών όσο και των εκπαιδευτικών στη συμμετοχή των δράσεων του Μουσείου.

Είμαστε πολύ περήφανοι που έχουμε στο πλευρό μας έναν δυναμικό Σύλλογο Γονέων που λειτουργεί υποστηρικτικά σε όλες μας τις προσπάθειες.