Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Η ΣΤ΄τάξη του σχολείου μας παρουσίασε μια ΥΠΕΡΟΧΗ γιορτή με πολλά θεατρικά, τραγούδια,ποιήματα και παραδοσιακούς χορούς!

Τα παιδιά εντυπωσίασαν με την σωστή απαγγελία των ποιημάτων και την εκφορά του λόγου,την πλαστικότητα και θεατρικότητα των κινήσεων,τις υπέροχες φωνές της χορωδίας,αλλά και τα εντυπωσιακά τα σκηνικά της γιορτής!

Με κεντρική μήνυμα της παράστασης τη διαρκή διεκδίκηση και υπεράσπιση της ελευθερίας ως χρέος και δικαίωμα του λαού απέναντι σε κάθε δύναμη, μαθητές και εκπαιδευτικοί παρουσίασαν μία γιορτή που χειροκροτήθηκε θερμά από γονείς και κηδεμόνες.

Τα σκηνικά επιμελήθηκε ο δάσκαλος των εικαστικών  Πετρίκης Σωτήρης,τη γιορτή οργάνωσαν οι δάσκαλοι Μακρυγιάννης Νίκος,Νέλλα Μάρθα και Χούνου Λουίζα,,την μουσική επιμέλεια είχε ο δάσκαλος της μουσικής Καλογιάννης Ανδρέας και το εξαίρετο σκηνικό ανέβαμα επιμελήθηκε η θεατρολόγος Κίτσιου Βίλλη.