Ξεκίνησαν τη λειτουργία τους η 1η και 2η ΤΟ.Μ.Υ. Κορυδαλλού

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ξεκίνησαν τη λειτουργία τους η 1η και 2η ΤΟ.Μ.Υ.  Κορυδαλλού, οι οποίες παρέχουν υπηρεσίες υγείας στους κατοίκους του Κορυδαλλού.

Οι Τοπικές Μονάδες Υγείας (ΤΟ.Μ.Υ) Κορυδαλλού παρέχουν δωρεάν υπηρεσίες Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας σε κατοίκους Κορυδαλλού. Συγκεκριμένα, λειτουργούν δύο ΤΟΜΥ η 1η και η 2η , οι οποίες στεγάζονται στον 1ο όροφο του κτιρίου των Κοινωνικών Υπηρεσιών του Δήμου Κορυδαλλού, επί της οδού Ξενοφώντος και Πελοπίδα 5.

Οι ΤΟΜΥ είναι στελεχωμένες με παιδίατρο και γενική γιατρό, νοσηλευτικό προσωπικό και κοινωνική λειτουργό. Ιδιαίτερα ο μαθητικός πληθυσμός του Κορυδαλλού μπορεί να απευθύνεται στη 2η ΤΟ.Μ.Υ., τόσο για εμβολιασμούς και ατομικά δελτία υγείας μαθητή, όσο και για οποιαδήποτε άλλη ανάγκη.

Ενημερωθείτε από το φυλλάδιο των ΤΟ.Μ.Υ. και έγγραφο με πληροφορίες για τις ΤΟ.Μ.Υ. του Κορυδαλλού.