Λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος

Από την Τετάρτη 15/9/2021 θα λειτουργήσει κανονικά το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου.

Οι μαθητές και μαθήτριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους καθημερινά φαγητό, νερό, πετσετούλα/σουπλά και πηρούνι/κουτάλι. Το σχολείο διαθέτει θερμοθάλαμο και ψυγείο για τη διατήρηση του φαγητού.

Δεν έχει ακόμα ξεκινήσει η διάθεση των σχολικών γευμάτων.

Οι μαθητές και μαθήτριες των ολοήμερων τμημάτων, θα αποχωρούν σύμφωνα με την ώρα που έχει δηλωθεί στην αίτηση των γονέων/κηδεμόνων τους. Παρακαλούμε να τηρηθεί αυστηρά το ωράριο αποχώρησης από τα ολοήμερα τμήματα, για να μη διαταράσσεται η λειτουργία του σχολείου.

Αν κάποιος μαθητής/μαθήτρια χρειαστεί εκτάκτως να αποχωρήσει και να μην παρακολουθήσει το Ολοήμερο πρόγραμμα, οι γονείς/κηδεμόνες οφείλουν να ενημερώνουν τη διεύθυνση του σχολείου και να υπογράφουν κατά την αποχώρηση του μαθητή/ της μαθήτριας σε ειδικό έντυπο στο γραφείο της διεύθυνσης.