Εγγραφή μαθητών/μαθητριών στην Πρωινή Ζώνη και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022

Για την εγγραφή των μαθητών και μαθητριών του 9ου Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού, στην Πρωινή Ζώνη (7-8π.μ.) ή/και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα της επόμενης σχολικής χρονιάς 2021-2022, παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε και αποστείλετε στο e-mail του Σχολείου mail@9dim-koryd.att.sch.gr ή όπως προσκομίσουν οι μαθητές/μαθήτριες του σχολείου μας στη διεύθυνση, την αντίστοιχη αίτηση.

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα (13:15-16:00) και στην Πρωινή Ζώνη (7:00-8:00) κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους. Οι Διευθυντές/τριες και οι Προϊστάμενοι/ες των Δημοτικών Σχολείων κάνουν δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. 118139/Δ1/9-9-2020 Υ.Α.(Β 3838).

Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών/τριών μπορεί να γίνεται μετά το τέλος της 2ης ώρας του Προαιρετικού Ολοήμερου Προγράμματος (15:00) εφόσον κατατεθεί σχετική ενυπόγραφη δήλωση των γονέων/κηδεμόνων τους.
Στο τμήμα Πρωινής Ζώνης (7:00-8:00) δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές/τριες οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι/νες και φοιτούν στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Αίτηση συμμετοχής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα ή/και στην Πρωινή Ζώνη