Ψηφιακές Τάξεις Δασκάλων και Εκπαιδευτικών Ειδικοτήτων του 9ου Δ.Σ.Κορυδαλλού

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές.μαθήτριες του 9ου Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού,

Σας ενημερώνουμε πως όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας (δάσκαλοι/ες γενικής αγωγής, ειδικής αγωγής, παράλληλης στήριξης, ΖΕΠ και εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων) δημιουργούν σταδιακά ψηφιακές τάξεις και θα ξεκινήσουν να αποστέλλουν προσκλήσεις στους/στις μαθητές/μαθήτριες για να ενταχθούν σε αυτές.

Οι εκπαιδευτικοί έχουν επιλέξει την πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης e-me.edu.gr,

εκτός από τους εκπαιδευτικούς Μουσικής και Γαλλικών και τη δασκάλα του Ε3 που έχουν επιλέξει το eclass.sch.gr

Με τα στοιχεία εγγραφής στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, θα πρέπει να κάνετε υποχρεωτικά ΕΙΣΟΔΟ στο e-me.edu.gr, καθότι μόνο τότε είναι δυνατό να αναγνωριστείτε και να σας αναζητήσουν οι αντίστοιχοι εκπαιδευτικοί που διδάσκουν στα τμήματά σας.

Προσοχή: Ειδικά για τους γονείς/κηδεμόνες του τμήματος Ε3, πρέπει να κάνουν είσοδο με τα στοιχεία των μαθητών/μαθητριών και στην πλατφόρμα e-me, αν και η δασκάλα του τμήματός τους χρησιμοποιεί την ηλεκτρονική τάξη e-class.

Προσοχή: Για να έχετε πρόσβαση όλοι οι μαθητές και μαθήτριες στα μαθήματα της Μουσικής και των Γαλλικών, θα πρέπει να κάνετε ΕΙΣΟΔΟ στο eclass.sch.gr και να εγγραφείτε στις αντίστοιχες τάξεις των εκπαιδευτικών.