Η ομάδα Ανακύκλωσης του σχολείου μας! Τάξη Ε΄

Ανακύκλωση

Στη διάρκεια της φετινής χρονιάς δημιουργήθηκε από τους μαθητές της Ε΄τάξης ομάδα ανακύκλωσης χαρτιού, υπεύθυνη για τη συλλογή, κάθε εβδομάδα, χαρτιού από τους ειδικούς κάδους που υπήρχαν σε κάθε τάξη και την ρήψη τους στον μπλε κάδο ανακύκλωσης έξω από το σχολείο μας.

Την ομάδα ανακύκλωσης αποτελούσαν οι μαθητές της Ε΄τάξης: Θεόφιλος Μ., Βαγγέλης Κ., Οδυσσέας Σπ., Κωνσταντίνος Κ., Αντρέας Κ. Η συνεισφορά τους ήταν πολύτιμη για την προστασία των δέντρων, τα οποία κόβονται για να γίνουν χαρτί κάθε είδους!

“1000 κιλά ανακυκλωμένου χαρτιού σώζουν 17 δέντρα!”

Τάξη Γ΄3, επιμέλεια κ. Ελένη ΜητρούλαΔιαφάνεια17

Επίσης συνέλεγαν πλαστικά καπάκια που έφερναν οι μαθητές του σχολείου προκειμένου να σταλούν στο Σύλλογο Παραπληγικών και Κινητικά Αναπήρων του Ν. Πέλλας για να αγοραστούν αναπηρικά αμαξίδια. Η συλλογή συνεχίζεται…

Επιμέλεια κ. Μαρίνα Μπέλμπα, καθ. Αγγλικής.

Αποστολή σάκων: Σύλλογος Γονέων

Οι 11 νέοι σάκοι γεμάτοι καπάκια!DSC04871DSC04872Συλλογή μπαταριών στις ειδικές στήλες στον χώρο ΥποδοχήςDSC04932“Ένας αλλιώτικος κάδος Ανακύκλωσης” Τάξη Γ΄2Διαφάνεια18Τάξη Γ΄3DSC04572

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.