Πρόσκληση συμμετοχής για εκπαιδευτικούς στο βιωματικό σεμινάριο με θέμα: “Ψυχική υγεία-Συναισθήματα”

ΑΦΙΣΑ 30 5 2023 page 0001

Την Τρίτη 30 Μαΐου 2023 και ώρα 18:00 στο αμφιθέατρο του 9ου Δημοτικού Σχολείου Κομοτηνής, η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης, δια του Υπεύθυνου Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με την Εταιρία Κοινωνικής Ψυχιατρικής Π. Σακελλαρόπουλος διοργανώνει δια ζώσης σεμινάριο βιωματικού χαρακτήρα για εκπαιδευτικούς, με θέμα «Ψυχική Υγεία – Συναισθήματα». Το σεμινάριο υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος «Ζώντας και Μαθαίνοντας Μαζί -Ευαισθητοποίηση, Πρόληψη Ψυχικών Διαταραχών και Ενδυνάμωση της Ψυχικής Ανθεκτικότητας στις Σχολικές Κοινότητες» του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής, κατά το οποίο υλοποιήθηκαν βιωματικά εργαστήρια σε μαθητές νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων της ΠΕ Ροδόπης το τρέχον σχολικό έτος.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 30-5-2023