Επίσκεψη του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Βραγιάς στο σχολικό πλανητάριο – κόμβο D-SPACE

Με χαρά υποδεχτήκαμε τα αστεράκια του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Βραγιάς, που επισκέφθηκαν το σχολικό μας πλανητάριο το οποίολειτουργεί ως κόμβος καινοτομίας και διάχυσης της αστρονομίας στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος D-SPACE (https://d-space.gr/) κι έχει ενισχυθεί με πλούσιο διαδραστικό υλικό από το «Μαζί για το Παιδί»

Ευχαριστούμε τους υπέροχους μαθητές και τις μαθήτριες του, τους εκπαιδευτικούς και το διευθυντή και την υποδιευθύντρια κ.Μαγδαλινή Δημάκη για το υπέροχο ταξίδι μας στα αστέρια!

Δείτε σχετική ανάρτηση:

Ευχαριστούμε πολύ τη Διεύθυνση του 9ου ΔΣ Κομοτηνής για το υπέροχο… διαστημικό ταξίδι κ την ωραία εκπαιδευτική δράση που προσέφεραν στα παιδιά του ΜΚΟΥ ΔΣ Βραγιάς στο πλανητάριό τους!
Βέβαια, το εκπαιδευτικό μας ταξίδι έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο μέσα από… τα παραμύθια του κόσμου στο Θεματικό Πάρκο!!
Logo d space2
MGTPLogo RGB