Εισαγωγή στον μαγικό κόσμο του φιλοτελισμού

1 2

Με μεγάλη χαρά, οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης του Ολοήμερου τμήματος υποδέχτηκαν στο σχολείο μας τον κ.Φώτη Τζελεπίδη για μια εκδήλωση αφιερωμένη στον φιλοτελισμό. Ο κύριος Φώτης, σημαντικός συλλέκτης πανελληνίως, με πάνω από από ένα εκατομμύριο μονά γραμματόσημα στην κατοχή του, ενθουσίασε τους επίδοξους φιλοτελιστές, τόσο με τις απέραντες γνώσεις του πάνω στο θέμα, όσο και με τα δώρα, που τους επιφύλασσε: ένα μεγάλο άλμπουμ για τον κάθε μαθητή/τρια γεμάτο με γραμματόσημα από όλο τον κόσμο, έναν φάκελο πρώτης κυκλοφορίας καθώς και έναν επιπλέον φάκελο με γραμματόσημα για τις πρώτες αναζητήσεις και ανταλλαγές τους. Τον ευχαριστήσαμε με τα δικά μας “αντίδωρα” και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για μετά από τις διακοπές.

1 2