Προστατεύοντας το περιβάλλον και συμβάλλοντας στην αναγεννητική γεωργία

κομποστοποιητής μετά 3

Μαθητές και μαθήτριες της Ε΄, Στ΄ τάξης, της Τ.Υ.ΖΕΠ ΙΙ και των ολοήμερων τμημάτων μαζί με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τάξεων, την κ.Μαρία Μπακάλμπαση, την κ.Χριστίνα Κοτζαμάνη, την κ.Σταματία Μπουρνούδη, την κ.Κωνσταντινιά Δατργανάκη, την κ.Μαρία Βαλκάνη και την κ.Δήμητρα Αρμέντζου επιδόθηκαν σε 3ήμερη περιβαλλοντική δράση στην αυλή του σχολείου μας, λίγο πριν κλείσουν τα σχολεία.

Αφού καθάρισαν την αυλή του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου, συνέλλεξαν κλαδιά και φύλλα, τα οποία συγκέντρωσαν και γέμισαν τον κομποστοποιητή του σχολείου συμβάλλοντας έτσι στην αναγεννητική γεωργία!

Για την ευαισθησία τους και τον κόπο τους, απονεμήθηκε στη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση έπαινος και θερμό χειροκρότημα!

Συγχαρητήρια σε όλους!

ΕΠΑΙΝΟΣ 2 συλλογή φύλλων 1 κομποστοποιητής πρινκομποστοποιητής μετά 2 κομποστοποιητής μετά 1 κομποστοποιητής μετά 3κομποστοποιητής μετά 4