Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών «Αριστοτέλης» 2022

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών «Αριστοτέλης» 2022

Κάθε σχολικό έτος διοργανώνεται ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών /Τμήμα Φυσικής και της Ελληνικής Εταιρείας Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση, και έχουν λάβει την έγκριση και την αιγίδα του ΥΠΑΙΘ.

Ο Διαγωνισμός Φυσικών «Αριστοτέλης 2022» για το Δημοτικό Σχολείο πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2022, ενδοσχολικά (στις τάξεις των μαθητών/τριών), τις ώρες 10.00-12.00 (σε μία φάση).

Συμμετείχαν 9536 μαθητές/τριες της Ε ́ τάξης και 9.978 μαθητές/τριες της ΣΤ ́τάξης από 465 Δημοτικά Σχολεία όλης της χώρας, και φυσικά συμμετείχε και το δικό μας σχολείο.

Τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης» 2022 στον παρακάτω σύνδεσμο: