Ανακοίνωση για την παράταση της αναστολής λειτουργίας των σχολικών μονάδων

Aγαπητοί   γονείς, αγαπητοί μαθητές και  αγαπητές μαθήτριες,

Όπως έχετε ήδη ακούσει, παρατείνεται η αναστολή της λειτουργίας των σχολείων λόγω της λήψης μέτρων προστασίας από τον κορωνοϊό,   έως  τις 7 Δεκεμβρίου 2020.

Οι μαθητές παραμένουν και την επόμενη εβδομάδα στο σπίτι και παρακολουθούν  κάθε πρωί μαθήματα στην εκπαιδευτική τηλεόραση και κάθε μεσημέρι μαθήματα από τους εκπαιδευτικούς  του σχολείου στην πλατφόρμα Webex στον υπολογιστή. Επίσης  μπορούν να αξιοποιούν τα ψηφιακά μαθήματα που αναρτώνται από πολλούς εκπαιδευτικούς στις ψηφιακές πλατφόρμες e-class  και e-me.

Είναι σημαντικό ότι  σχεδόν όλοι οι μαθητές μας συνδέονται,  παρακολουθούν  καθημερινά τα μαθήματα και επικοινωνούν  με τους εκπαιδευτικούς και τους συμμαθητές τους.

Ευχόμαστε σύντομα να βελτιωθεί η κατάσταση και οι μαθητές να παρακολουθούν τα μαθήματα στις αίθουσες του σχολείου μας.

Στη συνέχεια παραθέτουμε ένα χρήσιμο σύνδεσμο  με συμβουλές  για την είσοδο στη webex

ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ_ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟ WEBEX