Πρώτη μέρα υλοποίησης της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς,

Η  υλοποίηση της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση  κατά την έναρξη της λειτουργίας της στις 18 Νοεμβρίου, συνάντησε αρκετά προβλήματα καθώς η σύνδεση με τη webex δεν ήταν εφικτή ιδιαίτερα όταν χρειαζόταν να γίνει αποσύνδεση και αλλαγή “ψηφιακής αίθουσας” προκειμένου να παρακολουθήσουν διαφορετικά μαθήματα τα παιδιά.

Είναι αισιόδοξο  ότι πολλοί γονείς προσπάθησαν  να συνδέσουν τα παιδιά τους  και ένας μεγάλος αριθμός μαθητών παρακολούθησε τα μαθήματα.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία όλους τους γονείς και ζητούμε  κατανόηση για τις δυσκολίες που προκύπτουν

Ελπίζουμε τις επόμενες ημέρες να αντιμετωπιστούν κεντρικά τα ζητήματα των συνδέσεων και να διευκολυνθεί η διδασκαλία των μαθημάτων.

Ακολουθεί ένας μικρός οδηγός για την είσοδο στην  ψηφιακή τάξη

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΤΑΞΗ