Οι μαθητές μας μαθαίνουν ένα νέο παιχνίδι

Την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου,στο πλαίσιο των δράσεων για την ημέρα ευαισθητοποίησης για τα Άτομα Με Ειδικές Ανάγκες,  επισκέφτηκαν το σχολείο μας μαθητές από το Ειδικό Γυμνάσιο Αθηνών με τους εκπαιδευτικούς τους που ασχολούνται με το παιχνίδι  BOCCIA.

Οι μαθητές ήρθαν με σκοπό να γνωριστούν με τους μαθητές μας των  Ε1,Ε2,Ε3 , να παρουσιάσουν το αγαπημένο τους παραολυμπιακό άθλημα BOCCIA , και να παίξουν μαζί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Οι μαθητές  αλλά και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, παρακολούθησαν με προσοχή, έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον, έμαθαν τους βασικούς κανόνες του παιχνιδιού και έπαιξαν μία παρτίδα μαζί τους.

Οι επισκέπτες μας χάρηκαν πολύ,συνομίλησαν με τους μαθητές μας και μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους.

Στο τέλος τους ευχαριστήσαμε για την επίσκεψη και τους ευχηθήκαμε Καλή Πρόοδο και Καλές Γιορτές!!