Οκτ 02 2019

Συμμετοχή των τάξεων Ε και ΣΤ του σχολείου μας στην διαγενεακή εκπαιδευτική δράση «Περπατώ περπατώ εις το δάσος …» στο άλσος Κανήθου την Τετάρτη 25-9-2019 09.30-12.30.

Πρόκειται για μια δράση που διοργάνωσε η Ελληνική Εταιρεία Νόσου Alzheimer και Συγγενών Διαταραχών Χαλκίδας και περιλαμβάνε πικ-νικ, ανταλλαγή εμπειριών και ομαδικό παιχνίδι με τη συμμετοχή μαθητών, εκπαιδευτικών, ατόμων τρίτης ηλικίας και ατόμων με άνοια που παρακολουθούν τα προγράμματα του Κέντρου Ημέρας «Αγία Ειρήνη» με τους φροντιστές τους.

Η δράση συντονίστηκε από επαγγελματίες υγείας (ψυχοθεραπευτές, ψυχολόγους, κοινωνική λειτουργό , γυμνάστρια) καθώς και εθελοντές πρώτων βοηθειών και νοσηλεύτρια

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση της Ελληνικής Εταιρείας Νόσου Alzheimer και Συγγενών Διαταραχών Χαλκίδας με την συμμετοχή του 9ου Δημοτικού

Λυπούμαστε αλλά δεν επιτρέπεται η προσθήκη σχολίων προς το παρόν.