Μαρ 08 2023

ΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

Viber 2023 02 22 14 41 15 472Την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023 τα πρωτάκια του σχολείου μας, στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων με τίτλο “Οι Ταξιδευτές του Διαστήματος” συμμετείχαν σε μια ξεχωριστή δραστηριότητα που οργάνωσε το 3ο νηπιαγωγείο της πόλης μας. Πρόκειται για το φορητό ψηφιακό πλανητάριο “Planetarium on the Go” που έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές μας να ξεναγηθούν στον κόσμο των πλανητών. Συγκεκριμένα, μέσα από ημισφαιρικές προβολές πλήρους θόλου (360°) στο φορητό ψηφιακό πλανητάριο, οι μικροί μαθητές μας έκαναν ένα ταξίδι στο διάστημα και είδαν τη γη από μακριά και τους πλανήτες από κοντά! Στο τέλος με τη βοήθεια του τηλεσκόπιου είδαν τον ήλιο μέσα από ειδικά φίλτρα. Ευχαριστούμε τους συναδέρφους νηπιαγωγούς για την υποδοχή και τη φιλοξενία. Οι μαθητές μας επέστρεψαν στο σχολείο χαρούμενοι και ενθουσιασμένοι που κέρδισαν τη διαστημική ταυτότητα του αστροναύτη!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

Λυπούμαστε αλλά δεν επιτρέπεται η προσθήκη σχολίων προς το παρόν.