DSC06528Μια διαδρομή τεσσάρων ετών έφτασε στο τέλος της, καθώς από σήμερα, 1η Αυγούστου 2017,  αναλαμβάνω τη διεύθυνση ενός άλλου σχολείου του Αμαρουσίου. Μέσα σε αυτή τη διαδρομή κατάφερα και γνώρισα τον καθένα σας ξεχωριστά μέσα από καλές και δύσκολες στιγμές. Άλλοτε συνεργαστήκαμε κι άλλοτε διαφωνήσαμε, μέσα όμως από τη σύνθεση των απόψεών μας πιστεύω πως καταφέραμε να πετύχουμε πολλά.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλες και όλους αυτούς που έδειξαν εμπιστοσύνη στο πρόσωπό μου και μοιράστηκαν το όραμά μου για τη λειτουργία του σχολείου μας. Δεν έχει νόημα να τους ονοματίσω ξεχωριστά. Άλλωστε, αυτοί ξέρουν! Ευχαριστώ επίσης, τους  γονείς και τους μαθητές για την εμπιστοσύνη και την αγάπη που μου έδειξαν καθ΄  όλο αυτό το διάστημα.

Αφήνοντας τη θέση αυτή, εύχομαι καλή αρχή και δύναμη στον νέο διευθυντή του σχολείου, κ. Χριστοδούλου Νίκο, για ένα καινούριο ξεκίνημα με θετικό πνεύμα και όρεξη για δουλειά και δημιουργία.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους είναι το ελάχιστο που μπορώ να πω.

Με εκτίμηση και αγάπη

Μαρία Βαστάκη