Στο πλαίσιο του προγράμματος Kids΄ Athletics που εφαρμόζει η ομοσπονδία του Σέγας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων βρισκόταν στο σχολείο μας στις  9 & 15 Φεβρουαρίου 2017.

Ομάδα του τμήματος Στίβου του ομίλου, με επικεφαλής τον Παναγιώτη Παπούλια, τον προπονητή της Ακαδημίας στο Ο.Α.Κ.Α. Λάμπρο Ταράτσα,  τον Ανέστη Παπούλια και τους Γυμναστές του σχολείου Τάσο Λαμπαούνα και Αλεξάνδρα Μπάτζου, έπαιξαν με τους μαθητές/τριες σκυταλοδρομία, δοκιμάστηκαν στα εμπόδια, στα επιτόπια άλματα, στις ρίψεις με μπάλες και σε άλλα παιχνίδια.

Οι μαθητές/τριες κατενθουσιάστηκαν και το ευχαριστήθηκαν με την ψυχή τους, αφού έκαναν κάτι ξεχωριστό κατά τη διάρκεια του μαθήματος της Φυσικής αγωγής και αφετέρου είχαν έντονο συναγωνισμό μεταξύ τους, παροτρύνοντας το κάθε γκρουπ ξεχωριστά, έναν έναν συμμαθητή τους να κάνει πιο γρήγορα, ώστε να ανακηρυχθούν νικητές!

Στο τέλος όλοι οι μαθητές παρέλαβαν το αναμνηστικό δίπλωμα τους Kids΄ Athletics!