DSC05454ΒΤο πρωί της Δευτέρας 12 Σεπτεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον πατέρα Δαμασκηνό.  Στη συνέχεια, απηύθυναν σύντομο χαιρετισμό ο κ. Νίκος Κάββαλος, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας του Δ. Αμαρουσίου και ο κ. Θανάσης Βελλής, Αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών του Δ. Αμαρουσίου. Η διευθύντρια είχε μια σύντομη συνάντηση -ενημέρωση με τους γονείς.

Εκ μέρους του Συλλόγου Εκπαιδευτικών του σχολείου καλωσορίζουμε τους μαθητές και τους γονείς της Α΄ τάξης καθώς και τους μαθητές που ήρθαν στο σχολείο μας εκ μετεγγραφής, με την ελπίδα για ασφαλή και δημιουργική συμπόρευση καθ΄ όλη τη διάρκεια του έτους.

Αύριο, Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2016 θα γίνει η κατανομή των μαθητών της Α΄ τάξης και θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές. Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 12:25.

Κάθε μέρα θα ενημερώνεστε από τους/τις εκπαιδευτικούς για την ώρα αποχώρησης των μαθητών.