Πραγματοποιήθηκαν χθες με επιτυχία  όλες οι δραστηριότητες στο πλαίσιο της 2ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.

• Φιλοτεχνήθηκε σχετική αφίσα.
  • Όλοι οι μαθητές ασχολήθηκαν με αθλητικές δραστηριότητες στο προαύλιο και το γυμναστήριο του σχολείου. Στο τέλος  επιδόθηκαν Βεβαιώσεις συμμετοχής σε κάθε τμήμα.
  • Οι μαθητές της Ε΄ & ΣΤ΄ τάξης παρακολούθησαν αποσπάσματα από την ταινία ” Ο Αστερίξ  στους Ολυμπιακούς Αγώνες”.
  • Οι μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄τάξης παρακολούθησαν αποσπάσματα από την ταινία “Ιπτάμενοι πυροσβέστες”.
  • Σε κάθε τμήμα πραγματοποιήθηκαν ποικίλες δραστηριότητες με θέμα τους Ολυμπιακούς και Παραολυμπιακούς αγώνες.

Ευχαριστούμε πολύ τους γυμναστές μας: κ. Τάσο Λαμπαούνα, κ. Χρύσα Μπαζιάνου και κ. Γιάννη Χρυσανθόπουλο και όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που συντέλεσαν στην επιτυχή  έκβαση της ημέρας αυτής.

BEB SYM. 2015