olohmero3Σας πληροφορούμε ότι από την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου 2015 όλοι οι μαθητές του σχολείου που παρακολουθούν το Πρωινό Πρόγραμμα θα σχολούν στις 14:οο.

Επίσης,  από την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου 2015  θα λειτουργεί το Ολοήμερο Πρόγραμμα με μόνο το τμήμα της Α΄τάξης (και από αυτούς,  μαθητές  με μεγάλη ανάγκη) και με ώρα αποχώρησης για όλους τους μαθητές, ανεξαρτήτως της δήλωσής τους,    15:30.

Επίσης,  προτείνεται να έχει προηγηθεί μια συζήτηση στο σπίτι μεταξύ γονέων και μαθητών της Α΄τάξης για την περαιτέρω παραμονή των μαθητών  στο σχολείο για το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Μέχρι την τοποθέτηση τραπεζοκόμου, παρακαλείσθε να εφοδιάζετε τους μαθητές με κρύο φαγητό (σάντουιτς).

Θα ενημερωθείτε εγκαίρως για οποιαδήποτε τροποποίηση του Πρωινού ή του Ολοήμερου Προγράμματος.

Τέλος, η πρωινή ζώνη του Ολοήμερου σχολείου δε θα λειτουργήσει, διότι δε συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος αριθμός των 10 αιτήσεων. Σημειώνεται ότι στην πρωινή ζώνη μπορούν να συμμετέχουν μόνο  όσοι μαθητές παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα (τροποποίηση-συμπλήρωση του ΦΕΚ 1139, τ. Β και του ΦΕΚ 804, τ. Β Ωρολόγια Προγράμματα Δημοτικών Σχολείων ΕΑΕΠ).

Λίγα λόγια για τη λειτουργία του Ολοημέρου…ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ 2015-16