ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

Το Σχολείο μας

Οι εγγραφές στο ολοήμερο τμήμα του σχολείου μας θα γίνονται από 01/06/2016 έως και 21/06/2016. (Μετά από αυτή την ημερομηνία αιτήσεις εγγραφής υποβάλλονται για έγκριση στη Δ/νση Π. Ε. Έβρου)

Μπορούν να εγγράφονται:

α) Οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.

β)Οι μαθητές, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (μαθητές πολύτεκνων /μονογονεϊκών οικογενειών,  μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις /ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης /φυλακισμένους).

Διευκρίνιση:

1. Όταν ο ένας γονιός έχει βεβαίωση εργασίας κι ο άλλος έχει  κάρτα ανεργίας,  έχουν δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο.
  2. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες, κ.λ.π.  αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 25510-21424