ένα διαφορετικό σχολείο για όσο καιρό… “μένουμε σπίτι”

Kids Cartoon Student Free Download Png Hq Clipart - School Kids ...Να ‘μαστε πάλι εδώ καλά μας πρωτάκια!!! Μας έχετε λείψει και πιστεύουμε ότι κι εμείς σας λείψαμε…λιγάκι!

Όμως πια η τεχνολογία μας προσφέρει λύσεις: Θα “συναντιόμαστε” με έναν άλλο τρόπο, αυτόν του διαδικτύου.

Ήδη κάποιοι από εσάς θυμήθηκαν τις συλλαβές, παίξανε με κεφαλαία γράμματα, έκαναν πράξεις κι ένα σωρό άλλα πράγματα στη μουσική, στη θεατρική αγωγή, στη γυμναστική, στα αγγλικά και στα εικαστικά. Πήραν ακόμη χρήσιμες συμβουλές από τη νοσηλεύτριά μας.

Έτσι και θα συνεχίσουμε. Σε αυτόν εδώ τον χώρο (blog) θα “ανεβάζουμε” συχνά παιχνίδια και δραστηριότητες, που,  όχι απλά θα μαθαίνετε, αλλά θα παίζετε κιόλας. Η διαδικασία είναι απλή: Θα πατάτε πάνω στα μπλε γράμματα (link) και θα ανοίγει μια δραστηριότητα. Θα δείτε, είναι όμορφο και διασκεδαστικό!

Ελάτε, ξεκινήστε!!

βοηθήστε τη μαϊμού (μπλε γράμματα, πατάμε) να βρει τις μπανάνες της

Με πολλή πολλή αγάπη οι δασκάλες σας

του Α1, Νάκκα Εύη