10 Μαρ 2013

Σχολή Γονέων

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Ανακοινώσεις, Γονείς

Αγαπητοί γονείς, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ξεκινάει άμεσα τη λειτουργία της Σχολή Γονέων (δωρεάν) για τα σχολεία της περιοχής μας. Οι συναντήσεις θα είναι δίωρης διάρκειας, θα πραγματοποιούνται ανά 15νθήμερο και θα γίνονται στο χώρο των 93ου – 95ου Δημοτικών Σχολείων (Πυθέου και Αγκύλης, στον Νέο κόσμο) κάθε Τετάρτη.  Πρώτη συνάντηση αυτή την Τετάρτη 13 Μαρτίου ώρα 5.30΄- 8.00΄ μ.μ.

Τις συναντήσεις θα εμψυχώνουν οι κυρίες Μαρουσώ Λύκαρη και Μαρινάση Τσαγκαλάκη, ψυχολόγοι από την ΑΘΗΝΑ – ΥΓΕΙΑ (συνεργατική δομή του ΟΚΑΝΑ και του Δήμου Αθήνας). Οι εντυπώσεις των γονιών που συμμετείχαν ως τώρα σε Σχολές Γονέων είναι πολύ θετικές.

Ελάτε, αξίζει τον κόπο! Θα σας βοηθήσει να ανταποκριθείτε καλύτερα στο δύσκολο ρόλο του γονιού.

Σας ευχαριστώ.

ο Σχολικός Σύμβουλος