10 Δεκ 2012

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Ανακοινώσεις, Γονείς

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι

α. Tην Τετάρτη 12-12-2012 θα έρθουν στο σχολείο γιατροί από το Δήμο Αθηναίων για να ελέγξουν τα βιβλιάρια υγείας των παιδιών.

Όσα παιδιά δεν έχουν κάνει τα εμβόλια τους, ο Δήμος Αθηναίων μας ενημέρωσε ότι  θα φροντίσει να γίνουν.

Για το λόγο αυτό ,την Τετάρτη το πρωί ,παρακαλείσθε να έχετε δώσει στα παιδιά μαζί τους τα βιβλιάρια υγείας τους.

β. Στις 18-12-2012 θα γίνει συγκέντρωση γονέων και θα δοθούν οι βαθμοί των μαθητών , η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Την ημέρα αυτή  θα αρχίσει και το χριστουγεννιάτικο παζάρι  του σχολείου,  που γίνεται για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

γ. Στις 20-12-2012 στις 9.00π.μ, θα πραγματοποιηθεί η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου και θα συνεχιστεί  το παζάρι μας.

Τις ημέρες αυτές, όλοι γνωρίζουμε ότι κάποιοι συνάνθρωποι μας έχουν  ανάγκη την συμπαράσταση μας για να κρατήσουν όσο ακόμη μπορούν, όρθια την αξιοπρέπειά τους!

Για το λόγο αυτό από την Τετάρτη 12-12-2012  ως την Τετάρτη 19-12-2012  θα συγκεντρώνονται τρόφιμα και φάρμακα  στο χώρο του σχολείου.

Μια μικρή προσφορά μπορεί να μεταμορφωθεί σε μεγάλη ανακούφιση.

Νάμαστε όλοι καλά ν’ αντέχουμε στα δύσκολα και να περάσουμε όμορφα Χριστούγεννα!

Στέλλα Πρωτόπαπα

και ο σύλλογος Διδασκόντων