ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Σεπ 202027
covid-19 Οδηγίες προς μαθητές

Αγαπητοί γονείς,

μια καινούρια σχολική χρονιά βρίσκεται στο ξεκίνημά της. Ευχή και ελπίδα όλων μας είναι να κυλήσει ομαλά. Οι συνθήκες κάτω από τις οποίες καλούμαστε να δουλέψουμε είναι αρκετά δύσκολες εξαιτίας των ιδιαίτερων περιστάσεων  που βιώνουμε. Ως σχολείο θα καταβάλουμε κάθε προσπάθεια για να ανταπεξέλθουμε. Για να  τα καταφέρουμε  χρειαζόμαστε και τη δική σας συνεργασία. Παρακάτω παραθέτουμε τις οδηγίες του ΕΟΔΥ σχετικά με τη διαχείριση του κορωναϊού καθώς  και συγκεκριμένη ηλεκτρονική διεύθυνση όπου μπορείτε να αντλήσετε πληροφορίες σχετικά  με την  ψυχολογική  υποστήριξη των παιδιών σας και την παροχή βοήθειας στη σύγχρονη και ασύγχρονη εξ αποστάσεως  εκπαίδευση.

ΛΙΣΤΑ ΕΟΔΥ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

ΛΙΣΤΑ ΕΟΔΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ

Πώς μιλάω σε παιδιά και εφήβους για COVID-19

Οδηγίες για Γονείς: Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

94 Δημοτικό Σχολείο Αθήνας

Σαν σήμερα

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.