ΑΓΙΑΣΜΟΣ-ΥΠΟΔΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ & ΓΟΝΕΩΝ Α΄ ΤΑΞΗΣ

Συγγραφέας: 92 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κατηγορία 03.ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 14-09-2020

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 10.15 ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά. Υποδεχτήκαμε με χαρά τους/τις μαθητές και μαθήτριες της Α΄Δημοτικού στο νέο μας προαύλιο.

Στο σημείο αυτό επιτρέψτε μου, να ευχαριστήσω θερμά τα μέλη του Συλλόγου Γονέων &  Κηδεμόνων του σχολείου μας για την τεράστια προσπάθειά τους  που είχε ως αποτέλεσμα να καταφέρουν να δοθεί δωρεά προς το σχολείο μας από τον κύριο Μαρτίνο και την εταιρεία ΑΙΓΕΑΣ, που υλοποίησε το έργο (προαύλιος χώρος και Γυμναστήριο). Ο σύλλογος Γονέων επίσης αντικατέστησε τζάμια του γυμναστηρίου, αντικατέστησε το μάρμαρο έξω από το γυμναστήριο και έβαψε τοίχους μέσα και έξω από αυτό). Επίσης να ευχαριστήσω την εκπαιδευτικό μας κ. Βαϊτση Καίτη, που μας έφερε σε επικοινωνία με την εταιρεία του Μαρτίνου και συνέβαλε στην διεκδίκηση του έργου.

Μια νέα χρονιά ξεκινά  και  παρά τις αντιξοότητες όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε…

Ενισχύστε τον Σύλλογο των Γονέων & Κηδεμόνων.

Προσεχώς φωτογραφίες από όλα τα έργα!!!Ευχαριστούμε πολύ!!!