Το σχολείο μας

Το σχολείο μας εδώ και περίπου 47 χρόνια στεγάζεται σε κτήριο που έχει παραχωρηθεί από την εργατική εστία και βρίσκεται σε μια εργατική συνοικία . Ανάλογες είναι οι κοινωνικοοικονομικές συνθήκες διαβίωσης των μαθητών μας . Στο σχολείο λειτουργούν 2 πρωινά τμήματα  ένα ολοήμερο και πρωινή προσέλευση . Υπάρχει  ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό για παράλληλη στήριξη μαθητή όπως και ειδικό βοηθητικό προσωπικό   . Ο αριθμός των μαθητών για το σχολικό έτος 2023- 2024 είναι  35. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου ήταν 6 . 2 είναι με οργανική θέση , 1 εκπαιδευτικός αποσπασμένη , 1 αναπληρώτρια για παράλληλη στήριξη , 1 αναπληρώτρια ειδικός βοηθητικού προσωπικού και 1 εκπαιδευτικός αγγλικής γλώσσας .  Το σχολείο απασχολεί μία καθαρίστρια. Υπάρχουν 2 αίθουσες διδασκαλίας και ένα γραφείο. Η αυλή του σχολείου είναι αρκετά καλή. Διαθέτει το σχολείο ιστοσελίδα στην οποία αναρτώνται όλες οι δράσεις και τα προγράμματα του σχολείου. Η καθαριότητα των χώρων τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά είναι πολύ καλή. Τέλος γίνανε όλες οι προβλεπόμενες ενέργειες για την τήρηση των μέτρων , σύμφωνα με τις οδηγίες των πρωτοκόλλων του ΕΟΔΥ.