Διαχωρισμός τμημάτων.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο για την “Επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης” τα τμήματα στη σχολική μας μονάδα  θα λειτουργήσουν  εκ περιτροπής.

Δευτέρα -Τετάρτη- Παρασκευή και Τρίτη -Πέμπτη.

firsttouch.gr

Κάθε τμήμα χωρίζεται σε δυο ισάριθμες ομάδες. Ο διαχωρισμός έγινε αλφαβητικά και σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου, καθώς ο αριθμός των μαθητών ανά σχολική αίθουσα ήταν περισσότερος των 15 ατόμων. Οι διαφοροποιήσεις σε κάποιες ομάδες έγιναν  με μέριμνα των διευθυντών (Δημοτικού και Νηπιαγωγείου), ώστε να συμβαδίζουν οι μέρες διδασκαλίας για τα παιδιά που έχουν αδέρφια στο δημοτικό σχολείο.

Η έναρξη των μαθημάτων θα πραγματοποιηθεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ με την ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ του κάθε τμήματος.

Εάν το όνομα του παιδιού σας βρίσκεται στη  ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ  του τμήματος του, για την εβδομάδα που ακολουθεί θα έλθει στο σχολείο ΤΡΙΤΗ και ΠΕΜΠΤΗ.

ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΗ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΩΝ,

Μπορείτε να δείτε τα ονόματα παρακάτω:

1ο ΤΜΗΜΑ

2ο ΤΜΗΜΑ

3ο ΤΜΗΜΑ

Σας ευχόμαστε καλή αρχή και καλή μας αντάμωση!!