Λίγα λόγια για το 8ο

16 Απρίλιος 2014

Είμαστε το 8ο Νηπιαγωγείο Κορυδαλλού, που από τις 4 Οκτωβρίου του 2010, στεγάζεται σε νέο κτίριο από τον Ο.Σ.Κ., στον Άνω Κορυδαλλό στην οδό Κοζάνης 30.

Από τότε λειτουργούν 3 τμήματα στο σχολείο μας, δύο με κλασικό ωράριο (8:00- 12:15) και ένα με ολοήμερο (8:00- 15:45).

Πριν συστεγαζόμασταν  με το 10ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού και είχαμε δύο τμήματα, όπου στο ολοήμερο λόγω ιδιαιτερότητας του χώρου, φοιτούσε μικρότερος αριθμός μαθητών από το προβλεπόμενο, με έγκριση Προϊσταμένου της Α/θμιας Εκπαίδευσης.

Ακόμη πιο παλιά, το νηπιαγωγείο στεγαζόταν σε γωνιακό ενοικιασμένο χώρο στην οδό Καραολή Δημητρίου.

Σκοπός της ιστοσελίδας μας είναι η επικοινωνία, η πληροφόρηση και η ανταλλαγή ιδεών σε ό,τι αφορά την προσχολική ηλικία κι εκπαίδευση και απευθύνεται τόσο σε συναδέλφους νηπιαγωγούς κι εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων και φυσικά στους γονείς.

Καλή περιήγηση!!!