20230614 175449

Γεωγραφικά όρια σχολείου

Γεωγραφικά όρια

Ωράριο λειτουργίας

Τμήμα πρόωρης υποδοχής (αφορά τους μαθητές που παρακολουθούν το προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα)

Προσέλευση: 7:45 π.μ. -8:00 π.μ.

Τμήμα  βασικού υποχρεωτικού προγράμματος

Προσέλευση: 8:15 π.μ. – 8:30 π.μ.

Αποχώρηση: 13:00 μ.μ.

Τμήμα προαιρετικού ολοήμερου προγράμματος

Προσέλευση: 8:15 π.μ. – 8:30 π.μ

Αποχώρηση: 16:00 μ.μ

Ενημέρωση γονέων

Οι γονείς των μαθητών/τριών  μπορούν να ενημερώνονται για την πρόοδό τους

την πρώτη  εβδομάδα κάθε μήνα τις παρακάτω ημέρες και ώρες κατόπιν ραντεβού.

Τμήμα 1

κ. Γεωργία Θεοδώρου:

κ. Αικατερίνη Ζήρου:

Τμήμα 2

κ. Μαριλένα Κουντούρη:

κ. Βασιλική Μπαζιάνα:

Το σχολείο μου έχει κανόνες και πρέπει να τους θυμάμαι!

• Έρχομαι στο Νηπιαγωγείο το πρωί στις 8:15 έως τις 8:30. Μόνο τα παιδιά της πρωινής υποδοχής προσέρχονται στις 7:45 έως τις 8:00. Αποχωρώ στις 13:00 (το πρωινό υποχρεωτικό) και στις 16:00 (το ολοήμερο).
  • Δεν καθυστερώ παρά μόνο όταν υπάρχει σοβαρή αιτία και ενημερώνω τηλεφωνικά.
  • Δεν απουσιάζω από το Νηπιαγωγείο παρά μόνο για σοβαρό λόγο.
  • Ενημερώνω τη δασκάλα μου σε περίπτωση ασθενείας και μένω στο σπίτι μου μέχρι να γίνω ΤΕΛΕΙΩΣ καλά.
  • Ενημερώνω τη δασκάλα μου από την πρώτη μέρα για τυχόν αλλεργίες, καθώς και για οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας.
  • Φροντίζω να είμαι καθαρός/ή και περιποιημένος/η καθημερινά και να χρησιμοποιώ σαμπουάν για ψείρες προληπτικά.
  • Έρχομαι στο Νηπιαγωγείο με άνετα ρούχα και πρακτικά παπούτσια (χωρίς κορδόνια).
  • Στην τσάντα μου έχω πάντα:
  • μια αλλαξιά ρούχα/εσώρουχα σε περίπτωση ανάγκης.
  • μια μικρή πετσετούλα για την ώρα του δεκατιανού/μεσημεριανού.
  • υγιεινό δεκατιανό/μεσημεριανό (μόνο για το ολοήμερο).
  • ένα παγούρι/ μπουκάλι με νερό.
  • ένα μεταλλικό  φαγητοδοχείο με μεταλλικό καπάκι για ζέσταμα σε θερμοθάλαμο (μόνο για το ολοήμερο).
  • ένα πακέτο μωρομάντιλα για χρήση στην τουαλέτα.
  • Φέρνω τρεις (3) φωτογραφίες (τύπου ταυτότητας) του νηπίου/ προνηπίου.
  • Γράφω στα προσωπικά μου είδη το όνομά μου, στο μπουφάν μου να υπάρχει θηλίτσα για να μπορώ να τα κρεμάω πιο εύκολα.
  • Δεν έχω μαζί μου παιχνίδια από το σπίτι. Αν μου ζητηθεί κάποιο υλικό, φροντίζω να το έχω άμεσα.
  • Φέρνω ατομικά συσκευασμένα κεράσματα εάν επιθυμώ να γιορτάσω με τους φίλους μου τα γενέθλια και τη γιορτή μου.
  • Πηγαίνω στην τουαλέτα ΜΟΝΟΣ/Η ΜΟΥ.
  • Φροντίζω για την καθαριότητα του Νηπιαγωγείου μου, δεν καταστρέφω τα υλικά και τα παιχνίδια του.
  • Υπενθυμίζω στους γονείς μου να ενημερώνονται καθημερινά από τις ανακοινώσεις του Νηπιαγωγείου.
  • Είμαι ευγενικός/ή με τους συμμαθητές μου και τις δασκάλες του Νηπιαγωγείου.
  • Φροντίζω να κοιμάμαι νωρίς το βράδυ, ώστε το πρωί να έρχομαι με καλή διάθεση στο σχολείο.
  • Η χρήση προστατευτικής μάσκας (απλής χειρουργικής ή υφασμάτινης με κατάλληλες προδιαγραφές) είναι προαιρετική.