Εγκύκλιος Ηλεκτρονικών Εγγραφών στα ΓΕΛ/ΕΠΑΛ 2021

ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

11/6/2021: Ανακοινώνονται αποτελέσματα για φοίτηση (1:00 μμ. θα τοιχοκολληθούν στο σχολείο)

15/6/2021: Ανακοινώνονται αποτελέσματα για επίδοση (1:00 μμ. θα τοιχοκολληθούν στο σχολείο)

18/6/2021: Θα αποσταλούν ηλεκτρονικά οι έλεγχοι προόδου.

Τα απολυτήρια των μαθητών της Γ’ τάξης θα αποσταλούν υπηρεσιακά στα αντίστοιχα Λύκεια εγγραφής.

Σχόλια

Ανακοίνωση για την εγγραφή των μαθητών/τριών Γ΄Γυμνασίου στα δημόσια λύκεια μέσω της πλατφόρμας e-eggrafes

Ανακοίνωση για την επαναλειτουργία του σχολείου – Σχολική κάρτα – Self test

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ SELF TEST.pdf

ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΑΡΤΑ

Εδώ θα βρείτε το βίντεο για τον τρόπο πραγματοποίησης του selftest :

Ευχές

Η Δ/ντρια, η Υπ/ντρια και οι καθηγητές/τριες του 8ου Γυμνασίου εύχονται στους μαθητές/τριες και στις οικογένειές τους καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα. Επιθυμία και ευχή να επιστρέψουμε όλοι με υγεία στο σχολείο.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί Γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την επόμενη εβδομάδα από 29/3 έως 2/4 θα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας τις ημέρες και ώρες που αναγράφονται στο συνημμένο πίνακα προκειμένου να ενημερωθείτε για την πρόοδο των παιδιών σας. Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας WEBEX χρησιμοποιώντας τα links των εκπαιδευτικών με τα οποία μπαίνουν οι μαθητές στη διαδικτυακή τάξη τους όλο αυτό το διάστημα της εξ αποστάσεως διδασκαλίας.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΓΟΝΕΩΝ-2020-21.pdf

ΔΗΛΩΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών/τριών της Γ΄Γυμνασίου του σχολείου μας να συμπληρώσουν, υπογράψουν και αποστείλουν (σκαναρισμένη) ηλεκτρονικά τη Δήλωση Επιλογής Τύπου Λυκείου στο mail του σχολείου (mail@8gym-perist.att.sch.gr) μέχρι τη Δευτέρα 5/4/21.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΓΕΛ-ΕΠΑΛ

Επαναλειτουργία σχολείου

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι αύριο επιστρέφουμε όλοι στο σχολείο τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από τον κορονοϊό (μάσκα σε εξωτερικούς και κλειστούς χώρους, αποστάσεις, διαφορετικά προαύλια στα διαλείμματα). Θα ισχύσει το ωράριο που είχαμε πριν την καραντίνα. Στις 8.15, λοιπόν, το κουδούνι χτυπάει και πάλι!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί Γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την επόμενη εβδομάδα από 18/1 έως 22/1 θα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας τις ημέρες και ώρες που αναγράφονται στο συνημμένο πίνακα προκειμένου να ενημερωθείτε για την πρόοδο των παιδιών σας. Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας WEBEX χρησιμοποιώντας τα links των εκπαιδευτικών με τα οποία μπαίνουν οι μαθητές στη διαδικτυακή τάξη τους όλο αυτό το διάστημα της εξ αποστάσεως διδασκαλίας.

Χριστουγεννιάτικες Ευχές

Σχόλια

« Παλιότερα άρθρα Επόμενη σελίδα: »