Βράβευση από το Χαμόγελο του Παιδιού: Κατηγορία: Ενήλικας που εμπνέει παιδιά

Κατηγορία: Ενήλικας που εμπνέει παιδιά

Απονομή βραβείου από YouSmilers
Νικητής: ο Δημήτρης Αντωνίου

Ο Δημήτρης Αντωνίου προτάθηκε από τους μαθητές του 8ου Γυμνασίου Καλαμαριάς. Ο Δημήτρης βοήθησε στη δημιουργία της ομάδας Ρομποτικής Lego του Σχολείου. Συνεργάστηκε με τους μαθητές και έφτιαξε το τραγούδι της ομάδας. Συμμετείχε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής FLL τον Μάρτιο 2018 υποστηρίζοντας την ομάδα και ευαισθητοποιώντας τους διοργανωτές του διαγωνισμού που τον τίμησαν για το έργο του. Η ομάδα με τη δική του καθοδήγηση κατέκτησε το Α’ βραβείο στις Ηθικές Αξίες (CoreValues) ανάμεσα σε 342 ομάδες σε πανελλήνιο επίπεδο και προκρίθηκε στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό FLL_Lebanon, όπου και εκεί πήραν την 3η θέση στην κατηγορία του Ευγενούς Επαγγελματισμού. Ο Δημήτρης και η φράση του: C’EST LA VIE «έτσι είναι η ζωή» μετέφερε στα παιδιά το μήνυμα ότι δεν πρέπει ποτέ να το βάζουν κάτω!

3rd YouSmile Awards: «Τα παιδιά μπορούν να κάνουν τον κόσμο μας καλύτερο! Ας τα εμπιστευτούμε»!#YouSmileAwards

Δείτε την απονομή στο Δημήτρη Αντωνίου μετά το 15ο λεπτό εδώ.

Δείτε τα 3rd YouSmile Awards του Χαμόγελου του Παιδιού εδώ.

Κατηγορίες: ROBOTICS - C' EST LA VIE, Εκδηλώσεις δράσεις 2018-2019, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.