FLL Greece_Invitation to Thessaloniki

Θα είναι και οι δύο ομάδες C’ est la vie του σχολείου μας εκεί!

Αγαπητοί eduACTors

Το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου και την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου η eduACT-Δράση για την Εκπαίδευση ως αποκλειστικός διοργανωτής των διαγωνισμών FIRST ®LEGO® League σε Ελλάδα, Κύπρο και χώρες των Βαλκανίων για 6η συνεχόμενη χρονιά διοργανώνει τον διαγωνισμό Εκπαιδευτικής ρομποτικής, Έρευνας και Καινοτομίας.

Σας περιμένουμε με χαρά στο περίπτερο 6 της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης, η είσοδος καθ’όλη την διάρκεια του διαγωνισμού είναι δωρεάν και η προσέλευση για το κοινό και τις δύο μέρες είναι μετά τις 10.30. Οι αγωνιστικές διαδικασίες το Σάββατο ολοκληρώνονται στις 16.30, ενώ την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου η διαδικασία των βραβεύσεων των ομάδων ξεκινά στις 14.30 και των προκρίσεων στις 15.30.

Η ανακάλυψη της γνώσης γίνεται παιχνίδι μέσα από την συμμετοχή στο

FIRST ®LEGO® League!

Κατηγορίες: ROBOTICS - C' EST LA VIE, Εκδηλώσεις δράσεις 2019-2020, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.