15 Δεκ 2014

Δράσεις Χριστουγέννων 2014

Συντάκτης: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟY | Κάτω από: Ανακοινώσεις
    1. Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  του 8ου Δημ. Σχολείου Βόλου σας προσκαλούν στην εκδήλωση που  συνδιοργανώνουν, την Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου με ομιλήτριες τις κυρίες Γώγου Ζωή ψυχολόγο και Σωτηροπούλου Δήμητρα κοινωνική λειτουργό εργαζόμενες στο Κέντρο  πρόληψης των εξαρτήσεων και προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας : «Πρόταση Ζωής»  Ν. Μαγνησίας σε συνεργασία με τον ΟΚΑΝΑ  και θέμα: «Εξαρτήσεις – Αίτια».
    2. Με το πέρας της εκδήλωσης 12:30 θα δοθεί στους γονείς η βαθμολογία του Α΄ τριμήνου και θα γίνει η σχετική ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς.
    3. Παράλληλα στο σχολείο  θα λειτουργεί το καθιερωμένο χριστουγεννιάτικο παζάρι , για φιλανθρωπικούς σκοπούς,  με  γλυκές δημιουργίες γονιών, μαθητών και εκπαιδευτικών.
    4. Η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου και από ώρα 8:30 – 10:00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.
    5. Ο εκκλησιασμός των μαθητών θα γίνει την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου.
    6. Την περίοδο αυτή γίνεται στο σχολείο συγκέντρωση τροφίμων για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βόλου.