26 Οκτ 2022

Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

Σάς γνωρίζουμε ότι, σύμφωνα με την υπ΄αριθ. Φ7/129547/Δ1/20.10.22 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, οι εν λόγω εκδηλώσεις θα λάβουν χώρα την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου από τους μαθητές της Γ΄ και Δ΄ τάξης.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει κανονικά  (08:15π.μ.) και η αποχώρηση στις 09:30 π.μ.

Οι μαθητές που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα, συμμετέχουν στις εκδηλώσεις του σχολείου και αποχωρούν με τους υπόλοιπους μαθητές στις 09:30π.μ.. Το Πρόγραμμα σίτισης ΄΄Σχολικά Γεύματα΄΄  δε θα πραγματοποιηθεί.

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό.

Η μαθητική παρέλαση θα πραγματοποιηθεί κανονικά. Σχετικές οδηγίες προς τους μαθητές της Δ΄,  της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης θα δοθούν με νεότερη Ανακοίνωση