10 Δεκ 2021

Χριστουγεννιάτικο δέντρο του Σχολείου στο κέντρο της πόλης μας

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σάς  γνωρίζουμε ότι το Σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων συμμετέχει για άλλη μια χρονιά στον ευρύτερο στολισμό της πόλης έχοντας το δικό μας χριστουγεννιάτικο δέντρο. Θέλουμε τα παιδιά να παίξουν ενεργό ρόλο στον στολισμό με δικές τους κατασκευές. Σήμερα λοιπόν, δώσαμε σε όλα τα παιδιά ένα κομμάτι πολύχρωμο χαρτί με τυπωμένο πάνω ένα χριστουγεννιάτικο μοτίβο. Θα θέλαμε, μέσα στο Σαββατοκύριακο που ακολουθεί, κάθε παιδί να ζωγραφίσει με πολύχρωμες ξυλομπογιές (και σε καμία περίπτωση με μαρκαδόρο) το σχέδιο που του έχει επιδοθεί όσο πιο προσεκτικά γίνεται. Στη συνέχεια στην πίσω πλευρά – με στυλό διαρκείας-, ακριβώς πίσω από τη ζωγραφιά, να γράψει μία ευχή για όλο τον κόσμο, το τμήμα που φοιτά και το όνομά του. Αν δεν επιθυμείτε το επώνυμο, να γραφεί μόνο το όνομα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία.

Λαλιώτης Γ